JA-EZS

escamKamerový systém - IP kamery

Trochu teorie:

Nové bezpečnostní kamerové systémy jsou založeny na digitální technologii. Zkratka IP značí Internet Protocol, což je nejužívanější protokol pro komunikaci v počítačových sítích a Internetu.

Obraz je u IP kamer zpracován přímo v kameře a v digitální formě se přenáší po drátových nebo bezdrátových sítích k uživateli, nebo na záznamové zařízení.

IP kamery můžeme připojit bezdrátově pomocí WiFi. Bezdrátové připojení využíváme pro připojení kamer tam, kde je obtížné instalovat kabeláž nebo třeba pro překonání prostoru mezi budovami.

IP kamera je síťové zařízení, které má vlastní IP adresu a je připojitelné kdekoli v dosahu počítačové sítě. Stejně jako jiné síťové zařízení může být IP kamera připojena síťovým kabelem nebo bezdrátově (přes WiFi).

hlc 7red ir 70mIP kamera nepotřebuje ke svému fungování žádné další součásti. V případě kabelového připojení je přes jeden kabel řešeno ovládání, přenos obrazu i napájení.

IP kamera je přístupná přes webové rozhraní pro případné nastavení, ale také pro sledování snímaného obrazu v přímém přenosu.

IP kamery jsou osazeny kvalitními obrazovými čipy (rozlišení: 1.0Mpix, HD 1.3Mpix, FullHD 2.0Mpix, 3.0Mpix a 4.0Mpix).

Díky vysokému rozlišení IP kamer je vidět hodně detailů a sledovaný prostor jedinou kamerou je velký.

IP kamery se vyrábějí jak pro vnitřní, tak i venkovní použití. Venkovní kamery jsou primárně uzpůsobeny pro umístění ve venkovních prostorech díky přímému zakomponování do vlastního krytu, který kameře vytváří ideální klima. Tyto kamery se vyznačují vyšší odolností a spolehlivě fungují i v extrémních podmínkách.

Kamery umožňují sledovat barevný obraz, ev. černobílý obraz při špatných světelných podmínkách.

Standardem jsou kamery s možností nočního vidění pomocí infračerveného (IR) přísvitu.

Provedení kamer může být buď klasické (kamera je pevně nastavena na určitý sledovaný prostor), nebo speciální, např. natáčecí v úhlech horizontálně 355° a vertikálně 90°.

Další výhodou IP kamer je, že se uživatel nemusí starat o nějaké poruchy obrazu, které se občas mohou vyskytnout u analogových kamer, protože obraz se přenáší digitálně.

ip kamera avtechPři návrhu kamerových systémů založených na IP technologii je nutno dbát na dostatečnou propustnost počítačové sítě. Tím se zaručí potřebná rychlost přenosu a případně možnost dalšího rozšíření kamerového systému.

Co byste měli zvážit před instalací bezpečnostní kamery

Před instalací kamerového systému je třeba správně zvolit takové kamery, které budou vyhovovat jak vašim potřebám, požadavkům, tak i prostředí, kde budou umístěny. Jiné požadavky jsou kladeny na kamery instalované v prodejnách, jiné na kamery v rodinných domech nebo bytech. V současné době je na trhu nepřeberná škála nejrůznějších bezpečnostních kamer. Pevné, kupolovité (tzv. dome), otočné (PTZ), kamery odolné proti vandalismu, vodotěsné, ... Vybere si skutečně každý. IP kamery nabízejí v porovnání s analogovými kamerami mnohem větší výhody. Počínaje mnohem lepší kvalitou obrazu nebo snadnější instalací a konče novými funkcemi inteligentního videa. V některých speciálních aplikacích, kde požadujete vysoké detaily (např. sledování poznávacích značek automobilů, rozeznání obličejů, ...) nebo bezdrátové kamery, jsou IP kamery jedinou volbou.

kamera v budikuDalší z výhod IP kamer je například možnost ukládání nahrávek na vzdálené servery. Snímky z kamery jsou přes internet odesílány na zabezpečené servery a máte je vždy k dispozici. Odcizení nebo zničení kamer i záznamových zařízení proto nezabrání identifikaci pachatele.

Při vlastní instalaci kamer je třeba rovněž přihlédnout k ochraně osobních údajů. Tu v České republice reguluje Zákon č. 101/2000Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů.

V případě zájmu vám navrhnu vhodné kamery pro kvalitní a spolehlivý IP kamerový systém dle vašich požadavků.

 

wifi ip kamera easyn a109 fhd ptz ir 30m 5x zoomwifi ip kamera s nahravanim p2pwanscam 45vnitrni ip wifi kamera

stolni ip kamera 1d70

relicam ip10wf3o wifi

Reference

I love the theatre http://boobs.pet/ beautiful boobs Kids who reportedly drank no soda scored 56 on the aggression scale, on average. That compared to 57 among kids who drank one serving per day, 58 among those who drank two servings, 59 among those who drank three servings and 62 for four soda ...

Austin

Kontakt

Bc. Jaroslav Žďánský

Ústecká 968

284 01  Kutná Hora

+420 605 515 318

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Montážní partner Jablotron